ОБЕЗБЕДУВАМЕ ПРОИЗВОДИ со ВИСОК КВАЛИТЕТ

Истакнати производи

 • Капа за туширање во стил на цртан филм

  Капа за туширање во стил на цртан филм

  Материјал: Памук

  Категорија на производ:Крпа за капење за бебиња

  Технологија на предиво: чешлано предиво

  Процес на производство: Везење, врзување

  Апсорпција на вода: 5s-10s

  Спецификација: 25cm*68cm

  прилагодени

 • Жица за заварување Прав тип Клупа за цртање/Машини за цртање со жица за заварување

  Жица за заварување Прав тип Клупа за цртање/Заварување В...

  Тип: Метална машина за цртање со права линија LZ
  Употреба: Жица
  Метален материјал: Челик
  Дијаметар на излезот: 0,5-7,0 мм
  Max.Inlet Wire Dia.: 10 мм
  Блокирај го дијаграмот: 900 мм
 • Памучна газа за детски пешкир за капење

  Памучна газа за детски пешкир за капење

  Материјал: Памук

  Категорија на производ:Крпа за капење за бебиња

  Технологија на предиво: чешлано предиво

  Процес на производство: Везење, врзување

  Апсорпција на вода: 5s-10s

  Спецификација: 70 * 140 см, 110 * 110 см

   

 • Хардверска платно поцинкувана жичана мрежа 36 во x 100 стапки Градинарска заварена ограда Ролна квадратна мрежа 19 мерач на пилешко зајак, змија Кафез Тешки заварување ограда

  Хардверска платнена галванизирана жичана мрежа 36 во x 100...

  Материјал: Поцинкувана железна жица
  Облик на дупка: Плоштад
  Големина на мрежа: 1 инч
  Површински третман: Поцинкуван
  Техника на ткаење: Обичен ткаат
  Апликација: Градежна жица мрежа, заштитна мрежа, кафези, декоративна мрежа, мрежа за просејување, филтер
 • Управуван 24*1000Base T(X) + 4*1000/10000Base SFP порта за оптички влакна Етернет прекинувач

  Управувани 24*1000Base T(X) + 4*1000 /10000Base SF...

  24* 10/100/1000Base T(X) Ethernet порти и 4*1000Base-FX или 10GE SFP порти со оптички влакна.
  Поддршка за прекумерен протокол за етернет прстен (време за обновување≤20ms)
  Способноста за пренасочување со брзина на жица на сите пристаништа се уверува дека препраќањето пораки не е блокирано.
  Поддржете 802.1x автентикација, VLAN и сузбивање на емитување бури.
  Поддржете IEEE/802.3x целосна контрола на протокот и контрола на проток со половина дуплекс заден притисок.
  Откривање на јамка и поврзување на Port+ IP+MAC.
  Мониторинг на сообраќајот на пристаништето и алармантен настан за дефект
  Поддржете WEB визуелен интерфејс, поддржувајте управување со SNMP.
  Автоматски кросовер MDI/MDI-X за plug-and-play
  Заштита од преоптоварување и моќна заштита од обратен поларитет.
  Опсег на работна температура со целосно оптоварување -20 до 70℃.
  Инсталација на 19" 1U Rack Mount

 • Лиење алуминиум, прилагодена професионална услуга за лиење на алуминиум

  Алуминиумско лиење, прилагодено професионално алуминиумско ...

  Име на производ Лиење алуминиум, прилагодена професионална услуга за лиење на алуминиум
  Процес Леење од песок, Леење со матрици, Инвестициско леење, Трајно леење мувла, итн.
  Стандарден Стандард: DIN, AISI, ASTM, BS, JIS, итн.
  Материјал Алуминиум
  Димензија OEM прилагоден, според цртежот или примерокот на клиентот.
  Површинска грубост Ra0,05 - Ra50
  Апликација Индустрија, Градежништво, Општински итн.
  Способност за снабдување Излез 100 тони месечно
 • Ковано железо, ограда од ковано железо, железна уметност, фалсификувани делови

  Ковано железо, Ограда од ковано железо, Железна уметност, За...

  Hebei Machinery & Equipment Import & Export Corp. (HBMEC), основана во 1978 година, е комбинација на индустрија и трговија, технологија и трговија на државната професионална компанија за надворешна трговија.По повеќе од 40 години реформи и развој, нашата компанија постигна извонредни достигнувања во својот увоз и извоз и воспостави трговски односи со повеќе од 100 земји и региони.

 • ПРЕКРЖУВАЧ ОД НЕРѓосувачки челик НАЈДОБРА ЦЕНА

  ПРЕКРЖУВАЧ ОД НЕРѓосувачки челик НАЈДОБРА ЦЕНА

  Прицврстувачите диво се користат во згради, автомобили, бродови, авиони, машини, мебел и други производи.Завртките што ги исполнуваат спецификациите ASME или ISO (порано DIN) се во согласност со овие димензионални стандарди.Усогласете го растојанието кон нишките на компонентите за парење.Грубите нишки се индустриски стандард;изберете ги овие завртки ако не го знаете чекорот или нишките по инч.Фините и екстра-фините нишки се тесно распоредени за да се спречи олабавување од вибрации;колку е конецот пофина, толку е подобар отпорот.

 • Висококвалитетна покривка за даска за пеглање За пазар во Европа или САД

  Висококвалитетна покривка за даска за пеглање За Европа или ...

  Можеме да произведуваме според вашите барања за да ги задоволиме потребите на вашиот пазар.Имаме голем број на шаблони за да изберете, можете да печатите и според дизајнот на вашата компанија.Можеме да произведуваме тркалезно печатење на екранот, печатење со рамен екран, силиконски облоги, облога од титаниум, керамичка облога и други производи за процесно печатење. Нашата ткаенина за печатење го помина тестот за постојаност на боја и повеќето хемиски тестови, како што се REACH и AZO.

 • Покривка за машина за перење

  Покривка за машина за перење

Верувајте ни, изберете нè

За нас

 • Hebei Machinery & Equipment Import & Export Co., Ltd.

Краток опис:

Hebei Machinery & Equipment Import & Export Co., Ltd. основана во 1978 година, е провинциска специјализирана корпорација за надворешна трговија во државна сопственост која ги интегрира индустријата, технологијата и трговијата.Со преку 40 години реформи и развој, корпорацијата имаше фундаментална промена, а нејзиниот увоз и извоз постигна извонреден успех, така што има голема економска сила и способност да ги задоволи барањата на клиентите.

Учествувајте во изложбените активности

НАСТАНИ И ТРГОВСКИ САМИ

 • Експертите сметаат дека Кина и Австралија ја поттикнуваат економијата со ниска потрошувачка на јаглерод
 • Бејкер Хјуз ги наплаќа стратегиите за развој
 • Во поморските индустрии доаѓаат „вртоглави“ промени – ClassNK
 • Велика Британија започна да ги решава споровите со ЕУ за истражувањето по Брегзит
 • Суецкиот канал ќе ги зголеми транзитните патарини во 2023 година
 • Експертите сметаат дека Кина и Австралија ја поттикнуваат економијата со ниска потрошувачка на јаглерод

  Полето со ниска содржина на јаглерод сега е новата граница за кинеско-австралиската соработка и иновации, така што продлабочувањето на соработката меѓу двете земји во сродни области ќе се покаже како победничка, а исто така ќе има корист и за светот, изјавија експертите и деловните лидери во понеделникот.Тие исто така рекоа дека долгата историја на Кина-А ...

 • Бејкер Хјуз ги наплаќа стратегиите за развој

  Глобалната енергетска компанија Бејкер Хјуз ќе ги забрза локализираните развојни стратегии за својата основна дејност во Кина за дополнително да го искористи пазарниот потенцијал во втората по големина економија во светот, според висок извршен директор на компанијата.„Ќе направиме напредок преку стратешките испитувања за подобро ...

 • Во поморските индустрии доаѓаат „вртоглави“ промени – ClassNK

  Изданието ги опфаќа напорите во Центарот за планирање и дизајн за позелени бродови (GSC), развојот на системи за зафаќање на јаглерод на бродот и изгледите за електричниот брод наречен RoboShip.За GSC, Рјутаро Какиучи детално ги детализира најновите регулаторни случувања и ги предвидува трошоците...

 • Велика Британија започна да ги решава споровите со ЕУ за истражувањето по Брегзит

  ЛОНДОН (Ројтерс) - Велика Британија започна постапка за решавање спорови со Европската унија за да се обиде да добие пристап до научно-истражувачките програми на блокот, вклучително и Хоризонт Европа, соопшти владата во вторникот, во најновиот спор по Брегзит.Според трговскиот договор потпишан...

 • Суецкиот канал ќе ги зголеми транзитните патарини во 2023 година

  Зголемувањето на патарината за транзит од јануари 2023 година беше објавено викендов од ад. Осама Рабие, претседател и управен директор на управата на Суецкиот канал.Според SCA зголемувањата се засноваат на повеќе столбови, од кои најважен се просечните цени на превозот за различни ...